Ohlasy a reference

Ohlasy na nezávislých fórech

Podívejte se na ohlasy některých studentů internetových kurzů Aleph.cz na diskusním fóru Masarykovy univerzity:
Diskuse k přijímačkám 2012
Diskuse k přijímačkám 2011
Diskuse k přijímačkám 2010
Diskuse k přijímačkám 2009

Ohlasy z naší ankety

Každoročně po přijímacích zkouškách, když už všichni ví, jak to dopadlo, oslovujeme ty, kteří využili k přípravě na test studijních předpokladů internetové kurzy Aleph.cz s prosbou o vyplnění ankety. Její součástí je také zhodnocení kurzů a jejich přínosu. Všechny odpovědi jsou pro nás inspirací, co udělat pro nadcházející přijímačky jinak a lépe.
Některé typické i originální ohlasy najdete na této stránce, abyste si mohli udělat obrázek o tom, zda a jak vám kurzy ve vaší přípravě mohou pomoci. Nevyhýbáme se proto ani zveřejnění těch kritičtějších, kterých ale naštěstí nebylo mnoho.

Další názory našich studentů na internetové kurzy

Na rozdíl od různých příruček, které jsem zahlédl u spolužáků, se v TSP testech vyskytovaly podobné úlohy jako tady, jsem plně spokojen.


Perfektní příprava na polední chvíli, procvičování i testy, TSP 2006 však byly odlišné od minulých. Kurzy pro mě nebyly přínosem, ale částka není tak velká, abych litovala :-)


Necelých 200 Kč "vražených" do vašich kurzů mi dalo mnohem víc než přípravný kurz za 7000 Kč.


Kurzy jsou opravdu super, díky, moc mi pomohly, nemám výhrady, líbily se mi víc, než jiné. Poměr cena/výkon skvělé.


Pomohly mi "předělat" normální běžné myšlení na "zvrhlé" přijímačkové.


Pačilo sa mi, že to nebola len sada testov, ale aj spôsoby riešenia. Pomohli mi pripomenúť si výrokovú logiku a matiku obecne. V podstate mi vyhovovali, akurát tých záverečných testov mohlo byť viac, prípadne mohli mať viac otázok, aby som si nektoré veci precvičil ešte lepšie. Boli pre mna prinosom, ak sa v buducnosti budem hlasit ešte na nejaky iný obor, určite si ich predplatím znova.


Líbily se mi dobře rozpracované návody řešení úkolů, vtipná forma. Naučila jsem se např. na matematická zadání dívat jinak Dobrý by byl větší počet úloh na procvičování jednotlivých kapitol. Kurzy hodnotím velmi dobře. Díky kurzu jsem přijímačky udělala, protože mi během jednoho a půl měsíce přípravy na přijímačky osvěžily hlavně matematické a logické dovednosti. Za pár korun si může tyto kurzy dovolit určitě každý.


Měla jsem zakoupené pouza 2 kurzy (úsudky a analytické myšlení), s těmito jsem byla spokojená. Bohužel jsem je objevila velmi krátce před přijímačkami, ale i tak věřím, že mi velmi pomohly. Grafické prostředí příjemné, ovládání taktéž příjemně jednoduché.


Procvičila jsem si to, co mi šlo a naučila se řešit rychleji to, co mi šlo méně. Nelíbilo se mi občas příliš teorie. Celkově byly přínosem, to určitě, protože některé věci ze starších zadání TSP nevyčtete a vysvětlení ve Vašem kurzu bylo fajn :)


Některé výroky při chybné odpovědi byly spíš demotivující.


Byly velice přehledné, hodně mi pomohlo numerické myšlení. Jako celek nemám výhrady, hodnotím to jako výbornou a plnohodnotnou přípravu, cena je výborná.


Přehledná struktura, nejdříve lehčí příklady, výborně vysvětlené úsudky a analytické myšlení. Celkově rozhodně přínos.


Líbila se mi nízká cena, snadná a rychlá dosažitelnost testů, vcelku jednoduché a pochopitelné vysvětlení řešení jednotlivých otázek. Rozšíří obzory, jsou uvedeny i otázky, které na stránkách testů MU nejsou k dispozici. Nelíbilo se mi, že přijímačky byli nakonec uplně o něčem jiném :) Stejný princip avšak, řekla bych, že mnohem těžší. Mylím, že jsou to dobré testy, nemám šanci porovnávat, nikdy jsem nic podobného neabsolvovala.


Za tyto kurzy jsem byla moc ráda. Gymnázium jsem dokončila před 15 lety, v hlavě mi nezůstalo téměř nic. Celkový dojem je dobrý, ovládání jednoduché, vše bylo srozumitelné. Chyběla mi možnost tisku částí kurzu, případně celku. Kdybych si kurzy nezaplatila, myslím, že bych dosáhla s bídou 10 bodů.


Líbilo se mi, že si studium můžu časově rovrhnout podle sebe a nejsem nikým omezován. Nejvíce mi k přijímačkám pomohlo, že jsem díky vašim kurzům, získal větší jistotu, při řešení ekvivalentních výroků. Kurzu by nejspíše pomohlo, kdyby obsahoval více typů ruzných příkladů a nebyl zaměřen pouze na to, co se objevilo v TSP na MU v předchozích letech. Vzhledem k tomu, že jsem absolvoval kurz k TPS i na MU, který byl mnohem dražší a mě osobně nepřinesl skoro žádný užitek, tak hodnotím váš kurz z mého pohledu velmi kladně. To se týká jak obsahu, tak i ceny.


Za numerickou část jsem vděčná, hodně mi to ujasnilo, co mám v těch číslech hledat. Jinak, když jsem se k vám poprvé přihlásila, tak se mi vaše stránka zdála poněkud podezřelá, měli byste ji vylepšit! Hlavně to, jak přeblikává - myslím, když zadáte adresu, objeví se vám nejdříve na sekundu stránka jakoby ve wordu a pak az ta oficiální. Ta grafika mi přijde trošku zastaralá, ale to je jen můj názor:)


Forma e-learningu byla v tohle případě optimální.


Nelíbilo se mi, že když jsem nestihla časový limit, už jsem nemohla si zbývající otázky zodpovědět, aniž by se mi předem zobrazila správná odpověď. Celkově ale skoro perfektní. Rozhodně to nebyly vyhozené peníze. A taky bych řekla, že to ani nestálo moc peněz.


Hodnotím celkem kladně, za krátkou dobu strávenou u kurzu se člověk hodně naučí. Určitě považuju za přínos jednoduchý a rychlý způsob placení a rozdělení na části.


Opravdu mi pomohly úlohy z oddílu numerického myšlení, analytického myšlení, úsudků. Kurzy byly velkým přínosem, velmi mi pomohly při přípravě. Obsah odpovídal skutečným otázkám z TSP. Jejich ovládání je jednoduché, dobře se mi s nimi pracovalo.


Některé úlohy, které jsem řešila zbytečně složitě, byly jednoduše vysvětleny.


Tyto kurzy mi rozhodně vyhovovaly zpracováním, složitější pro mne byly otázky z prostorové představivosti, vzhledem k tomu, že se mi tyto úlohy snáz a rychleji řeší vytištěné na papíře.

Určitě byly přínosem. Hodnotím je jako celek udělané velmi dobře, ale přidala bych ještě pár přikladů navíc.


Hodnotím na 1-, byly to výhodně investované peníze.


Jako celek to hodnotím kladně. Vyhozené peníze to nebyly, protože kurzy Aleph.cz jsem prošla až před druhým termínem OSP a dosáhla jsem lepšího výsledku a zároveň jsem si byla při řešení jistější.


Líbí se mi, že je tam vše jasné - jak pracovat s testem, vyhodnocování atd. Neměla jsem s ničím problém. Určitě nelituji těch pár set korun, jako příprava byly tyto kurzy nejlepší


Kurzy k OSP byly zbytečné, k TSP s myslím, že mi velice pomohly. Na zpracování a grafice nezáleží, ale přesto to bylo solidní.


Sama jsem navštěvovala ještě prezenční kurz, ale internetový kurz je sám o sobě skvělou postačující průpravou.


Jsem spokojen, akorát myslím, že v mém případě to nebylo úplně třeba - absolutní většinu příkladů jsem zvládal bez obtíží.


Zakoupil jsem si přípravu na kvantitativní oddíl a jsem velmi spokojen. Poměr cena/kvalita je výborný. Chválím všude kolem sebe ;-) Kurzy jsem si zakoupil ještě před tím, než jsem jel na první termín, ale myslím, že mi hodně pomohly. Kvantitativní oddíl mi dříve dělal problémy, přijímačky jsem zvládl na 94,5 percentil, takže investice do kurzu určitě nelituji.


Ve vašem kurzu na analytický oddíl jsem studovala čtyři dny a percentil z analytického oddílu se mi zlepšil z 60 na 93. To je dobrý, ne? ;)


Byla jsem na prezenčním kurzu scio a lepší na internetovém je časová dostupnost a neomezený přístup. Nevýhoda je akorát v tom, že u internetového kurzu nejsou žádné další materiály navíc.


Vaše kurzy se mi velmi líbí. Mají dobrou logickou stavbu a jsou graficky přijmně vytvořené. Líbí se mi i doplňující výklad, který je názorný a srozumitelný na pochopení. Akorát mi trochu vadí, že nemohu pokračovat dál ve výuce pokud jsem začal nějakou kapitolu a musel jsem ji vypnout. Neuloží to u otázky, u které jsem skončil a musím začit od znova. Ale jinak je hodnotím velice kladně.


Zaujala mě vaše cena 120 Kč, což je velmi levné, a tak jsem je chtěl zkusit, protože jsem v OSP nedopadl moc dobře. Služeb společnosti Scio jsem nevyužil, poněvadž se mi jejich služby zdají hodně drahé a ty vaše kurzy, když jsem je cenově porovnával vyjdou levněji a jsou srozumitelné.


Hezky vysvětlené, bohužel internet je něco úplně jiného než pak samotné testy na místě. Přímo ve třídě jsem se špatně soustředila, zadání četla vícekrát a to mě velice zpomalilo.


Přeji, aby se Vaší společnosti nadále dařilo, protože po mých zkušenostech s Vaší společností, jsem přesvědčena, že se jedná o jedinečnou společnost, která opravdu studentům pomůže připravit se na testy a ne z nich pouze "vytáhout" peníze.


Internetové kurzy Aleph jsou podle mého názoru nejlepší v ČR, byla jsem s nimi maximálně spokojena po všech stránkách.

 

Další nabídka

TSP ÚLOHY - SEMINÁŘ ZDARMA

Bezplatný internetový seminář pro přípravu
k Testům studijních předpokladů na Masarykovu univerzitu v Brně najdete na www.tsp-ulohy.cz .

O PŘIJÍMAČKÁCH A SCIO TESTECH

Potřebujete s něčím poradit, na něco se zeptat?
Sháníte použité scio testy nebo jen výsledky?
Zkuste diskuzní fórum www.prijimacky-nsz.cz.

31.ledna 2022

Po loňských on-line přijímačkách plánuje Masarykova univerzita letos opět přijímačky s osobní účastí uchazečů, pokud to epidemiologická situace dovolí. TSP tak bude opět v plné verzi - 60 otázek v 6 subtestech na 100 minut.

30.ledna 2017

Po dvou letech čeká TSP MU opět změna, myslete na to při přípravě podle starších testů. Změn nění tolik jako před dvěma lety, ale něco bude letos přece jenom trochu jinak - podrobnosti najdete v tomto článku.

Archiv aktualit