O nás

Agentura Aleph.cz vznikla v roce 2006 a naším prvním cílem bylo nabízet opravdu kvalitní přípravu na tehdy ještě poměrně novou formu přijímacích zkoušek na Masarykovu univerzitu – testy studijních předpokladů (TSP). Zní to trochu banálně, vysokou kvalitou se rádi ohánějí všichni a výsledek je všelijaký, ale my jsme to mysleli opravdu vážně. Už na začátku jsme si proto stanovili některé zásady, kterými se řídíme dodnes.

Internetové kurzy TSP

Abychom mohli dosáhnout vysoké kvalitu pokud možno pro všechny studenty, zvolili jsme formu, kterou do té doby nikdo jiný nenabízel a jako první produkt na jaře roku 2006 připravili naše vlastní internetové kurzy pro všechny subtesty TSP (přehled a nabídku kurzů pro TSP najdete zde). Výhodou internetového kurzu totiž je, že všichni dostanou opravdu stejný produkt. Odpadá problém různé úrovně, daný různými schopnostmi lektorů.

Tyto kurzy dodnes tvoří základní produkt naší nabídky a jsou každoročně pravidelně aktualizovány. Jak se průběžně mění TSP, prochází každoroční proměnou také obsah našich internetových kurzů k přípravě na TSP.

Internetové kurzy pro scio testy OSP

Protože od TSP bylo poměrně blízko k podobným (ale rozhodně ne stejným) scio testům OSP, začali jsme na podzim roku 2008 nabízet internetové kurzy také k přípravě na tyto testy (přehled a nabídku kurzů pro scio testy najdete zde). Tady byla situace o něco složitější, protože společnost Scio nabízela obdobný produkt a ke studentům měla o poznání snazší cestu.

Aby měly naše kurzy smysl, ještě než jsme s jejich přípravou začali, stanovili jsme si tři zásady: Naše kurzy musí být o něco obsáhlejší, musí být o něco levnější a musí být napsány o něco srozumitelněji a přístupněji. Prvních dvě zásady se dají objektivně docela snadno změřit (podrobné srovnání našich kurzů a kurzů firmy Scio si můžete přečíst zde), jestli se nám povedlo naplnit i tu třetí, musíte posoudit vy, naši studenti.

TSP nanečisto

Už na jaře téhož roku 2008 jsme uspořádali náš první prezenční kurz – zvláštní jednodenní seminář TSP nanečisto, v rámci něhož si studenti mohou vyzkoušet týden před přijímačkami přijímačkovou atmosféru: Dusno, plná učebna, tréma, nové neznámé úlohy, omezený čas na jejich řešení a nakonec napínavé vyhodnocení v podobě percentilu.

Zatím poslední TSP nanečisto byly už šesté v pořadí a jediné, co jsme v průběhu let eliminovali, bylo dusné ovzduší, protože poslední roky využíváme klimatizovanou učebnu. Všechno ostatní z přijímačkové atmosféry stále zůstává obsahem tohoto semináře.

Prezenční kurzy TSP

Poslední novinkou v naší nabídce jsou prezenční kurzy, které nabízíme třetím rokem. Protože se stále držíme zásady, že chceme stejně vysokou kvalitu nabízet všem našim studentům, nekonají se naše kurzy TSP jinde než v Brně. V jiných městech bychom museli zaměstnávat externí lektory a bylo by poměrně obtížné zajistit, aby to skutečně byli lidé, kteří se o TSP dlouhodobě hlouběji zajímají a zároveň rádi učí.

Nabídku kurzů TSP jsme z tohoto důvodu omezili na Brno a jsme rádi, že za námi jezdí studenti i ze vzdálenějších měst, kteří, ač by to měli blíž na nějaký konkurenční kurz, nám věří natolik, že raději váží tři sobotní cesty do Brna.

 

Další nabídka

TSP ÚLOHY - SEMINÁŘ ZDARMA

Bezplatný internetový seminář pro přípravu
k Testům studijních předpokladů na Masarykovu univerzitu v Brně najdete na www.tsp-ulohy.cz .

O PŘIJÍMAČKÁCH A SCIO TESTECH

Potřebujete s něčím poradit, na něco se zeptat?
Sháníte použité scio testy nebo jen výsledky?
Zkuste diskuzní fórum www.prijimacky-nsz.cz.

31.ledna 2022

Po loňských on-line přijímačkách plánuje Masarykova univerzita letos opět přijímačky s osobní účastí uchazečů, pokud to epidemiologická situace dovolí. TSP tak bude opět v plné verzi - 60 otázek v 6 subtestech na 100 minut.

30.ledna 2017

Po dvou letech čeká TSP MU opět změna, myslete na to při přípravě podle starších testů. Změn nění tolik jako před dvěma lety, ale něco bude letos přece jenom trochu jinak - podrobnosti najdete v tomto článku.

Archiv aktualit