Srovnávací on-line testy TSP

 • Chcete zjistit, jak na tom jste v přípravě na testy studijních předpokladů?
 • Zajímá vás, jakého percentilu byste dosáhli a jaké jsou vaše schopnosti v jednotlivých částech TSP?
 • Potřebujete vyzkoušet, jakou strategii řešení zvolit u přijímaček?

V takovém případě jsou naše srovnávací on-line testy přesně to, co potřebujete. V nabídce máme v současné době dva on-line testy.

Srovnávací testy slouží k procvičení vašich znalostí, získání zkušeností při řešení úloh v časové tísni, ke zvolení správné strategie řešení testu a zejména k tomu, abyste zjistili, jak jste na tom ve srovnání s ostatními.

Jak získat srovnávací on-line testy?

Přístup do srovnávacích on-line testů je z vašeho profilu a je podobný jako přístup do internetových přípravných kurzů. Můžete je získat dvojím způsobem:

 • Při zakoupení prezenčního kurzu TSP jej můžete získat až s 58% slevou k prezenčním kurzům.
 • Registrací v sekci internetových kurzů a zakoupením - základní cena je bez slevy je 120 Kč za dva srovnávací on-line testy. V tomto případě je postup následující:
  • Zaregistrujete se zde a (kromě jiného) získáte okamžitě jeden internetových kurz zdarma.
  • V sekci Objednat kurzy vyberete položku srovnávací on-line testy (můžete si případně rovnou objednat i internetové kurzy).
  • Zaplatíte převodem na účet nebo platební kartou. Po připsání částky na náš učet (v případě karty takřka okamžitě) máte testy přístupné.

Aby testy co nejlépe naplnily svůj účel, drželi jsme se těchto zásad:

 • v testu jsou pouze originální úlohy - úlohy nebyly dříve nikde publikovány, tím méně pak zkopírovány z minulých ročníků ostrých TSP MU (autorem testu není Masarykova univerita)
 • test má stejnou strukturu jako přijímačkový test - 7 subtestů, avšak poloviční rozsah i čas k řešení (celkem 35 úloh na 50 minut)
 • vyhodnocení testu je přehledné a zcela komplexní - dozvíte se celkový percentil, percentil z jednotlivých subtestů i to, jak byste dopadli bez záporných bodů
 • testy byly vyzkoušeny na několika stovkách studentů a jejich výsledky náledně srovnány s výsledkem v ostrých TSP, vyhodnocení s výsledným percentilem je proto velmi přesné

Jak online test vypadá

V levé části jsou samotné úlohy k řešení, setříděné podle subtestů.

Pravé menu usnadňuje orientaci v testu − je zde vidět přehled (ne)zodpovězených otázek a zbývající čas. Kromě toho slouží také jako rychlá navigace mezu úlohami. Po vyřešení a odeslání testu získáte okamžité hodnocení včetně kompletního řešení celého testu.

Jak vypadá vyhodnocení?

První tabulka je souhrnem celého testu - zobrazuje získaný počet bodů, percentil, počet správných a špatných odpovědí a počet nezodpovězených otázek. Na posledním řádku je pak percentil bez záporných bodů, díky kterému je možné analyzovat, zda se případné tipování vyplatilo či nikoliv.

Ve druhé tabulce jsou pak výsledky uspořádány po subtestech. Ke každému subtestu je vypočítán bodový zisk a samostatný percentil. Tato informace slouží k zjištění slabých a silných stránek studenta.

Často kladené otázky k vyhodnocení srovnávacích on-line testů

 • Může být celkový percentil nižší než průměr percentilů za jednotlivé subtesty?
  Ano, je to možné. Percentily za subtesty nemusí příliš vypovídat o celkovém skóre. Tato informace slouží spíše k zjištění, jak vám který subtest jde v porovnání s ostatními.

  Příklad: Získá-li student z každého subtestu percentil 20, a přesto získá výsledný percentil < 1, znamená to, že každý uchazeč má alespoň jeden subtest lepší než tento student.
 • K čemu slouží hodnocení bez záporných bodů??
  Hlavním důvodem, proč nabízíme i statistiku bez záporných bodů je to, aby si studenti sami vyhodnotili, do jaké míry se jim vyplatilo či nevyplatilo odpovídat špatně, tj. riskovat odpověď tam, kde si nejsou jisti její správností. Tento údaj by tak měl sloužit k volbě co nejlepší strategie při skutečných přijímačkách.

  Příklad: Pokud je percentil bez záporných bodů vyšší než celkový percentil z testu, vyplatilo se studentovi tipovat či riskovat odpovědi u otázek, kde si nebyl zcela jistý.

 

Další nabídka

TSP ÚLOHY - SEMINÁŘ ZDARMA

Bezplatný internetový seminář pro přípravu
k Testům studijních předpokladů na Masarykovu univerzitu v Brně najdete na www.tsp-ulohy.cz .

O PŘIJÍMAČKÁCH A SCIO TESTECH

Potřebujete s něčím poradit, na něco se zeptat?
Sháníte použité scio testy nebo jen výsledky?
Zkuste diskuzní fórum www.prijimacky-nsz.cz.

31.ledna 2022

Po loňských on-line přijímačkách plánuje Masarykova univerzita letos opět přijímačky s osobní účastí uchazečů, pokud to epidemiologická situace dovolí. TSP tak bude opět v plné verzi - 60 otázek v 6 subtestech na 100 minut.

30.ledna 2017

Po dvou letech čeká TSP MU opět změna, myslete na to při přípravě podle starších testů. Změn nění tolik jako před dvěma lety, ale něco bude letos přece jenom trochu jinak - podrobnosti najdete v tomto článku.

Archiv aktualit