Úsudky - podrobné informace o kurzu

Subtest úsudky obvykle patří v testech na přijímačkách k těm obtížnějším, na druhou stranu ale také k těm, na které je možné se velmi dobře připravit. Proto také kurz Úsudky je spolu s kurzem Analytické myšlení tím, o který je dlouhodobě mezi studenty našich internetových kurzů největší zájem.

V testech studijních předpokladů jsou úsudky a analytické myšlení spojeny do jednoho subtestu, protože se však jedná o částečně odlišnou a přitom v obou případech rozsáhlou problematiku, najdete v naší nabídce dva kurzy pro jeden subtest testu studijních předpokladů.

Náš kurz vychází z přijímačkových testů studijních předpokladů až do roku 2013, je však doplněn i o další úlohy, které na přijímačkách dosud nebyly. Tento kurz se zabývá úlohami, k jejichž úspěšnému zvládnutí je třeba znalosti výrokové logiky a základů predikátové logiky. V testech studijních předpokladů totiž bývá takovým úlohám dáván poměrně velký prostor a ne na každé střední škole se s touto problematikou studenti seznámí.

Cílem kurzu je nejen seznámit studenty s typovými příklady z přijímaček, ale zejména je naučit způsob, jak správně řešit i nové typy úloh z této oblasti, se kterými se dosud nesetkali, ale velmi pravděpodobně se v přijímačkách objeví. Na příbuznou oblast je zaměřen také kurz Analytické myšlení, který doporučujeme jako vhodné doplnění tohoto kurzu.


jak objednat    

Obsah kurzu

  • 99 typových úloh, přehledně rozčleněných do 7 kapitol
  • Ke všem příkladům jsou uvedeny podrobné komentáře
  • Nechybí tipy, rady a doporučení autorů, kteří se testům studijních předpokladů na Masarykovu univerzitu dlouhodobě věnují a pečlivě sledují jejich vývoj
  • Vstupní test s 10 otázkami
  • Závěrečný test s 10 otázkami
  • Seznam použitých a doporučených pramenů
Přibližná doba studia: 6-7 hodin (studovat můžete samozřejmě po částech, není nutné projít celý kurz najednou)

Cena

  • Cena za kurz je 120 Kč
  • Akční nabídka - při uhrazení čtyř kurzů dostanete všechny zbývající zdarma.

Dostupnost

Všechny kurzy, zpřístupněné na základě objednávky, budou přístupné do 15. září 2018. I po prostudování kurzu se k němu tedy ještě můžete vrátit a všechno si zopakovat. Počet vašich přístupů není nijak omezen, vstup do kurzu je však licenčními podmínkami limitován vždy pouze na jednoho studenta.

(Pro přijímačky v roce 2015 aktualizováno 3.6.2014)

platba na účet a info k objednávce    

zpět na seznam kurzů